مخازن

با وجود اینکه این مخازن به صورت ثابت کاربرد دارند و همچون مخازن حمل و نقل متحرک نیستند ولی کاملا مرتبط با صنعت حمل و نقل می باشند چراکه اکثر این مخازن در ارتباط با ذخیره سازی همین مواد حمل و نقل شده به کار گرفته می شوند.به طور کلی مخازن ثابت به مخازنی گفته می شود که برای ذخیره سازی مواد خاصی استفاده می شود. این مواد بسته به نوع آن ها به روش های مختلفی تخلیه و نگه داری می شوند.دسته بندی این مخازن بر اساس مواد ذخیره شده در آنها به مخازن ثابت آب، قیر و مواد سوختی و پتروشیمی می باشد.مخازن ذخیره مواد پتروشیمی بعضا به علت خطرناک بودن تحرک مواد داخل مخزن ،داخل زمین با فرایند خاصی نگه داری می شوند.

مخازن ذخیره ی مواد سوختی که برای تامین سوخت فرایند های مختلف در مکان های مختلف به کار گرفته می شوند بسته به محیط قرارگیری مخزن زیر زمین یا روی زمین نصب می شود.مخازن مواد ذخیره ی مواد قیری که بعضا برای نگه داری و آماده سازی قیر برای تولید محصولاتی از قبیل آسفالت کاربرد دارند برای انواع دیگر محصولات مشابه قیر نیز استفاده می شوند.اخیرا طبق دستور وزارت راه و مسکن کارخانجات تولید قیر و آسفالت نیز ملزم به اجرای فرایند عایق کاری حرارتی بر روی مخازن ذخیره ی قیر گشته اند.آسیا مخزن با اعلام آمادگی و فعالیت رسمی در این زمینه نیز به جامعه ی صنفی کشور خدمت می کند که عایق کاری در این فاز شامل عایق کاری مخازن نگه داری قیر عایق کاری تجهیزات کارخانه ای همچون درایر می باشد.

عایق کردن تانکر

در اغاز مخزن تولید شده یا مستعمل در اختیار قسمت جوشکاری قرار داده می شود در این قسمت بر روی بدنه مخزن در فواصل مشخص تسمه هایی به پهنای ۵ سانتیمتر و به طول محیط مخزن جوش داده می شود لازم به ذکر است که قبل از فرایند روی این تسمه ها نوار های ابریشمی یا نوار نسوز با چسب چسبانده می شود که این نوار ها به عنوان عایق مابین مخزن و تسمه های اهنی قرار می گیرد سپس ساپورت هایی با نام رینگی متشکل از تسمه هایی به ابعاد همان تسمه مرحله قبلی که بر روی ان در فواصل ۲۰ سانتی متری لقمه هایی به ارتفاع ۵ سانتی متر به صورت عمودی جوش داده شده است بر روی تسمه مرحله قبل نصب می گردد.

لازم به ذکر است که ارتفاع سطح بالایی این تسمه های ثانوی تا بدنه تانکر می بایستی ۹/۵ سانتیمتر باشد. تسمه ها و نوار های نسوز همگی به ضخامت ۳ میلیمتر می باشد .سپس یک عدد ناودانی چاک دار روی محیط مقطع عقب و جلوی مخزن تابانیده و جوش میدهیم پس از ان تمامی منافذ و اتصالات خارجی مخزن به صورت دو لایه در می اید. مخزن را تحویل قسمت رنگ امیزی داده تا رنگ اپوکسی به ضخامت ۶ میکرون بر روی ان پاشیده شود.در اینجا مخزن تحویل قسمت عایق کاری داده می شود.عایق کاران سطح مخزن را کاملا با پشم سنگ ۷ سانتی متری دانسیته ۱۴۰ پوشانیده و منافذ خالی از پشم سنگ را با این ماده پر می کنند.پس از آن این پشم سنگ را با تسمه ی پالت ۱ میلی متری به پهنای ۱ سانتی متری به بدنه محکم می کنند. در پایان ورق کاری بر روی پشم سنگ ها آغاز و این ورق های گالوانیزه ۷/۰ میلی متر و ۱ میلی متر کلیه ی سطح مخزن را می پوشاند.متعلقات اضافی و درزگیری ها پس از ورق کاری صورت می پذیرد.

مخازن حمل قیر

تانکر های حمل قیر عموما به صورت استوانه بیضوی و در برخی اوقات استوانه لوبیایی شکل ساخته می شود. ظرفیت این مخازن در تانکرهای ماشینی از ۸ تا ۱۸ هزار لیتر و در تانکرهای تریلر از ۲۳ تا ۳۰ هزار لیتر طراحی می گردد. ورق آهن مورد استفاده در ساخت این مخازن ورق آهن سیاه st37 وst52 در ضخامت ۳ و ۴ میلیمتر می باشد.این تانکرها به صورت تخلیه ی عقب می باشند که با یک والو تخلیه این کار صورت می گیرد.در پایین ترین قسمت این مخزن یک لوله ی ۱۰ اینچ به طول حدودا ۱۱ تا ۱۲ قرار می گیرد.ورودی این لوله عقب تانکر و خروجی آن قسمت بالا و جلوی تانکر می باشد. در زمانی که قیر داخل مخزن سرد و جامد شده باشد در لوله ی مذکور مشعل های بسیار قوی قرار داده می شود تا بار داخل مخزن به صورت مایع در آمده و تخلیه گردد. دمای بارگیری این مخازن اعم از هر نوع از مواد بار گیری از قیر گرفته تا استراک و وکیوم و … بارگیری گرم می باشد چراکه مواد مذکور در کارخانه های تولیدی با حرارت بالا برای نیل به ترکیب مورد نظر تولید می گرددو پس از آن بارگیری می شود.از سال ۹۴ به دستور وزارت راه و مسکن و دولت یازدهم برای کاهش مصرف سوخت ناشی از حرارت دادن قیر منجمد و به تبع آن کاهش آلاینده های محیط زیست عایق کاری حرارتی بر روی مخازن الزامی شد

ساختار مخازن

کلیه این تانکر ها به صورت استوانه ای دایره ای استوانه بیضوی ساده استوانه بیضوی محدب استوانه با مقطع لوبیایی شکل یا چهار گوش شناخته می شود. در راستای طول این استوانه ها پرده های ضربه گیر به ابعاد همان مقطع اغازین و پایانی استوانه در داخل تانکر نصب می شود که وظیفه ضربه گیری از جریان سیال و حفظ ساختار کلی مخزن و در برخی تانکر ها مثل چهار مواد و یا روغن جدا کردن محفظه های تانکر را بر عهده دارند. این پرده ها در ابعاد مشخصی از جنس ورق اهن اصلی تانکر به شکل دلخواه برای کاربرد مورد نظر اماده می شود سپس بوسیله پرس هیدرولیک فرایند فرمینگ بر روی این ورق ها اعمال می گردد تا مقداری تحدب بر روی این صفحات صورت گیرد البته در تانکر های بیضوی محدب، تحدب ناشی از پروسه فرمینگ بسیار زیاد است و ظاهر زیبا تر نسبت به بقیه مقاطع باعث میشود فشار ناشی از جریان هوای مقابل مخزن سریعتر و راحت تر شکسته شده و مخزن اسان تر به سمت جلو حرکت کند و در نتیجه مصرف سوخت خودرو کاهش می یابد.فرم بیضی در مقطع مخزن نسبت به دیگر اشکال این مخازن این مزیت را نیز داراست که در زمان کوتاه تری نسبت به بقیه بار ان تخلیه می شود .پرده های داخل تانکر ها همانطور که ذکر شده غیر از جداسازی محفظه ها از یکدیگر عامل ضربه گیری از جریان سیالی است که به علت حرکت خودرو در طول مخزن به حرکت در امده است.

با تشریح اماده سازی دیگر اجزای بدنه تانکرتوضیحات پیرامون اسکلت و سازه تانکر را ادامه می دهیم.

بسته به نوع تریلر از نظر اکسل که در بخش های بعدی توضیح داده می شود طول تریلر مشخص می شود. با مشخص شدن طول تریلر ورق های استاندارد به پهنای ۵/۱ متر و طولی که بنا به محیط سطح مقطع تانکر مشخص می شود تهیه و طبق استاندارد مشخص با دستگاه نورد تبدیل به ورق قوس دار می شود که اماده برای چیدمان بر روی پرده ها می باشد.لازم به ذکر است که در برخی کارگاه های سنتی که عملیات ساخت تانکر بدون نورد ورق اهن انجام می شود پروسه ساخت تانکر کاملا نادرست می باشد.(روش کارگاه های مذکور به این صورت است که کلیه ورق ها کنار هم قرار داده می شود و این ورق ها با فرایند جوشکاری به یکدیگر متصل و حالت یک پارچه بیدا می کنند. سپس پرده ها در داخل این ورق ها قرار می گیرد و ورق یک پارچه تهیه شده را با تیفور یا اصطلاحا جک لبی به دور کلیه پرده ها می کشند این عملیات که در حالت کششی ورق یک پارچه را به دور محیط پرده ها تبدیل به لوله میکند باعث بروز تنش پسماند مضری می گردد که به مرور زمان بعضا باعث ترک خوردن جوشها و نتیجتا ترک خوردن بدنه تانک می شود.)

مقاله حمل و نقل سیالات

اسیا مخزن

حمل و نقل خودرویی از دیرباز مورد توجه خریداران و فروشندگان سیالات مختلف بوده است. به عبارتی اولین وسیله حمل و نقل این مواد بعد از حمل ونقل حیوانی خودروها بوده اند.در کشور امریکا بعنوان یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان امروز خودروها سهم کمتری در حمل و نقل در مسیرهای طولانی دارند و بیشتر برای جابه جایی شهری مورد استفاده قرار می گیرند و قسمت عمده حمل و نقل کالا در امریکا توسط قطارها و کشتی ها و هواپیماها انجام می گیرد.ولی در کشور ما و حوزه خاورمیانه و کشورهای اطراف این منطقه حمل و نقل خودرویی نقش به سزایی در جابجایی و انتقال سیالات دارا می باشد. به گونه ای که ناوگان حمل و نقل این کشور همچون زنجیره ای بهم تنیده وظیفه جابه جایی مواد را به خوبی انجام می دهند.
حمل و نقل خودرویی سیالات از نظر وسیله حمل و نقل به دو دسته مخزنهای ماشینی و مخزن های چرخ دار تقسیم می شود. تانکر های ماشینی در اکثر اوقات برای انتقال مواد در مسافت های کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد و برای مسافت های طولانی از تانکر تریلر یا همان مخزن های چرخ دار استفاده می شود.مخازن ماشینی به مخازنی گفته می شود که مخزن مورد نظر بر روی شاسی خودرو های سنگین نصب می شود و تنها توسط همان خودرو ، مواد را انتقال می دهد.این مخازن در حجم های مختلف طبق استانداردهای مشخص ویا سفارش مشتریان تولید می شود و مورد بهره برداری قرار می گیرد.تانکرهای تریلر به مخازنی گفته می شود که خود دارای شاسی و سیستم تعلیق و سیستم ترمز مجزا می باشند سیستم تعلیق و سیستم ترمز تریلر با وابستگی به فرایند بادی خودرو عمل می کنند .این مخازن در حجمهای استاندارد  ویا طبق سفارش مشتریان از ۲۹ هزار لیتر تا ۴۰ هزار لیتر تولید می شوند.شکل ظاهری کلیه این مخازن بسته به نوع موادی که قرار است مورد حمل و نقل قرار گیرد می تواند  بصورت مخزنی با مقطع بیضی شکل یا لوبیایی شکل و یا دایره ای شکل تولید می گردد تخلیه بار در مخازن بیضی شکل به مراتب راحتتر و سریعتر از مخازن لوبیایی شکل انجام می گیرد. نوع فلز به کار رفته در ساخت این مخازن نیز با توجه به مواد داخل انها ممکن است آهنst52یا اهن st 37 ،اهن گالوانیزه و یا در مواردی استینلس استیل می باشد.
حمل و نقل از نظر نوع موادی که قرار است مورد جابجایی قرار گیرد  به چند دسته تانکر حمل اب، مواد نفتی، مواد روغنی، قیر، مواد اسیدی، مواد خوراکی و مواد گازی دسته بندی می شود مخازن حمل موادنفتی یا چهار مواد  و روغنی یا اب اکثر اوقات با مقاطع لوبیایی شکل و در حجمهای مختلف طراحی و تولید می گردد.ولی در برخی اوقات ممکن است تانکر هایی با مقاطع دیگر به صورت مستعمل برای این مواد به کار گرفته شود.
,

محصولات

جهت تثبیت فشار سیستم و فراهم آوردن امكان انبساط حجمی آب در اثر افزایش دما در سیستم های حرارت مرکزی بسته ،‌از مخزن انبساط استفاده میشود . این مخزن به شکل مکعب مستطیل از ورق گالوانیزه تولید شده که در عمل برای سیستمهای حرارت مرکزی با فشار کم و دمای ۹۰ᴼ سانتیگراد مناسب است.
مخازن آبگرمکن دوجداره

اصول کارکرد مخزن دوجداره بر اساس انتقال حرارت جابجایی که صورتی از انتقال انرژی بین سطح جامد جداره مخزن و آب موجود در مجاورت آن است رخ میدهد. آب سرد وارد جدار اول و آب گرم دیگ وارد جدار بیرونی گشته و بر اثر انتقال حرارت بین دو جدار، آب درون جدار اول تبدیل به آبگرم مصرفی گشته و آب درون جدار دوم گرمای خود را تا حدودی از دست داده و راهی دیگ آبگرم میگردد.
مخازن آبگرمکن کویلدار افقی و عمودی

مخازن آبگرمکن کویل دار در ظرفیت و اندازه‌های مختلف و با کویل های متفاوت جهت گرم کردن آب مصرفی در ساختمان ها و همچنین مخازن دو جداره آب گرم که داخل موتورخانه جهت گرم کردن آب مصرفی ساختمان بکار می رود. مخازن کویلی در دو نوع مخازن کویلدار عمودی و مخازن کویلی افقی ساخته می شود.
مخازن سوخت و آب

مخازن دخیره آب و سوخت با ظرفیت های متفاوت برای ذخیره آب و سوخت در مجتمع های مسکونی بزرگ ، بیمارستان ها، مجموعه های اداری، زمین های کشاورزی، تجاری و تفریحی بزرگ می‌باشد. برای نگه داری مایعات در فشار اتمسفر و یا تحت فشار زیاد مورد استفاده قرار می گیرند.
مبدل حرارتی

انتقال انرژی حرارتی از یک سیال به سیالی دیگر در صنعت توسط دستگاهی بنام مبدل حرارتی (Heat exchanger) صورت می گیرد. در مبدل های حرارتی دو سیال با دمای متفاوت وجود دارد که این دستگاه شرایطی را فراهم می آورد تا تبادل گرما میان دو سیال بر قرار شود. معمولا مبدل های حرارتی به منظور خنک کردن سیال گرم و یا گرم کردن سیال با دمای پایین تر و یا هر دو ، مورد استفاده قرار می گیرند.
تصاویر